Украина - Израиль

украинцы и евреи

Previous Entry Share Next Entry
Украина, наши дни.
Михаил Ошеров
osherovmikhail wrote in ukraina_israel
http://gazeta.ua/articles/history/447121/1#photos

 В неділю, 23 липня, на кладовищі дивізійників СС "Галичина" відбулося перезахоронення рештків знайдених трьох вояків. Він знаходиться між селами Ясенівці та Червоне Золочівського району Львівської області. Щороку у липні перезахоронюють віднайдені останки вояків дивізії. Їх приурочують до річниці "Бродівського котла", кровопролитного прориву дивізії СС "Галичина" та німецьких військ із радянського оточення.

"Протягом цілого року ми відшукуємо загиблих на навколишній території, - розповів голова товариства пошуку жертв війни "Пам'ять" Любомир Горбач. - За цей рік ми знайшли три скелети. Два з них точно вояки СС "Галичини". Третій неопізнаний. Але біля нього були залишки німецького одягу".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повстанський "Український перець" виходив у друкарні "Смерть гітлерівсько-сталінським катам"

Похоронили їх у спільній труні. Перед цим відспівали у капличці, яка знаходиться на території кладовища. До могили труну несли реконструктори переодіті в німецьку форму. Попереду несли прапор України.

"Отой прорив дивізійники і німці здійснили біля нашого села, - розповів житель села Ясенівці пенсіонер Володимир Гукало. - Мені мій батько про то розказував. Тут кругом колись болота всюди були. То зараз вже меліорацію зробили і все повисушували. А тоді люди стрягли і гинули в них. Тут кладка була. То на ній гора трупів лежала. То так вони втікали, а радянські снайпери по них з лісу стріляли. Те болото все з кров'ю і людьми змішане було".

Павло ПАЛАМАРЧУК

?

Log in

No account? Create an account